"Nemožné neexistuje"

Ing. Mgr. Lukáš Dibdiak

Přijímačkový mentor, autor projektu

Přes 10 let výuky a více než 3 000 odučených studentů

Přípravě budoucích lékařů se věnuji od roku 2010 a první výukové video jsem natočil již v roce 2013.

Ale pěkně popořádku... Po skončení střední školy - OBCHODNÍ AKADEMIE (NE GYMNÁZIUM) jsem v roce 2005 úspěšně absolvoval přijímačky na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kdy jsem se umístil na 7. místě. Po absolvování magisterského studia jsem na 1LF pokračoval v PhD. studiu v oboru Lékařská Biofyzika (v průběhu magisterského studia jsem si ještě odskočil vystudovat Ing. studium na Fakultu biomedicínského inženýrství na ČVUT).

8 let jsem na 1. lékařské fakultě vyučoval předměty biofyzika a zdravotnická informatika pro obory všeobecného a zubního lékařství. Vedl jsem praktická cvičení, přednášel i zkoušel. 2krát jsem byl oceněn děkanem fakulty za umístění v první desítce nejlepších pedagogů fakulty na základě oficiální ankety hodnocení výuky studentů (https://1url.cz/@nejlepsiUcitele).

Přijímačkový mentoring

S vášní rozvíjím mou zálibu naslouchat studentům, vcítit se do jejich problémů a hledání nejlepšího možného řešení. Jsem expertem na přijímačkový mentoring – sestavení individuálního studijního plánu studenta, s následnou několika stupňovou kontrolou plnění a revizí. Se svým studentem/kou vždy společně hledáme cestu, jak překonat těžké chvíle v průběhu přípravy. Právě ve chvílích, ve kterých by to už 90 % lidí vzdalo, se snažíme nalézt cestu, sílu a schopnost, jak to dát.
Více o mně se můžete dočíst zde: http://sos.1lf.cz/?page_id=77

"Baví mě bavit vás a u toho i vzdělávat"

Hlavní lektor chemie:

MUDr. Barbora Zachová

Chirugie FN Praha
Aktivní chiruržka se specializací na břišní chirurgii. Od mládí miluje chemii a fantasticky propojuje s medicínou. Přípravě studentů na medicínu se věnuje několik let.

"Disciplína je cesta."

Lektor fyziky:

Mgr. Pavel Petrášek

Zkušený učitel gymnázia
Věděli jste, že existuje na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy obor:
Učitelství fyziky-matematiky pro střední školy? Kdo jiný může umět fyziku lépe vysvětlit, než gymnaziální učitel s 15letou praxí a tímhle vzděláním?

"Cesta je cíl"

Další spoluautoři:

MUDr. Kamila Vlčková

autorka videí Biologie
Nadšená doktorka se zájmem o vzdělávání mediků. Autorka vlastního projektu pro studium pediatrie.

MUDr. Marianna Nedorostová

Kinderartz (Austria) - chemie, biologie
Stovky odučených studentů. 5 let lektorka Anatomie - Anatomický ústav 1.LF, příprava studentů na zkoušky, zkoušení. Lektorka chemie, biologie

MUDr. Kateřina Adámková

Kardiochiruržka - chemie a biologie
Další chiruržka do party 🙂 Tentokrát srdíčková. Vždy usměvavá. Na medicínu připravila již desítky uchazečů. Její doménou jsou chemie i biologie.

MUDr. Milan Mikuš

chemie, fyzika
Je připraven pomoct, poradit se vším ohledně medicíny, studia i práce. Jeho nekonvenční rady jsou již legendární.

MUDr. Matúš Mních

Jak udržet nervy na uzdě
Rozvážný, precizní ortoped, který se o své názory vždy rád podělí. Ptejte se chlapa, fotbalisty, jak jde skloubit sport, zábava a medicína.

MUDr. Filip Halm

Fyzika, chemie
Radiolog, fyzika v medicínské praxi je jeho denní chleba. Má za sebou zajímavou cestu k vysněné pozici. Jeden z nejmladších absolventů - říká se tomu nadané dítě.

MÁ VIZE

"Cesta úspěšného doktora"

Vést lidi po úspěšné cestě od podání přihlášek, až po vysněnou pracovní pozici. Pomáhat překonávat překážky a být oporou ve chvílích, kterými si většina z nás už prošla.

Naším cílem je rozšiřovat pevnou komunitu úspěšných lidí, kteří jsou ochotní sdílet zkušenosti a odevzdávat je dalším.

Už teď komunitu tvoří lékaři, studenti medicíny, zkušení lektoři, učitelé, nadšení vědci, kteří ale nezapomínají, jaké to bylo být studentem či uchazečem.

Ať se vám daří!

S pozdravem, Lukáš Dibdiak.